فرودگاه فرانکفورت (FRAPORT)

فرودگاه فرانکفورت یک فرودگاه بین‌المللی اصلی است که در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی مرکز فرانکفورت و در پنجمین شهر بزرگ آلمان قرار دارد. این فرودگاه پس از فرودگاه هیترو لندن، فرودگاه شارل دوگل پاریس سومین فرودگاه پررفت‌وآمد و بزرگ در اروپا میباشد ، که 98 ایرلاین به 250 مقصد در 105 کشور جهان را پوشش می دهد وحدود 4هزار و 650 پرواز مستقیم دارد.

تعداد پروازهایی که در هر 24 ساعت در آن انجام میشود واقعا غیر قابل محاسبه میباشد، شما میتوانید با مراجعه به سایت اصلی فرودگاه فرانکفورت تعداد پروازهایی که ظرف چند دقیقه در این فرودگاه وارد میشوند را ملاحظه نمایید.

فرودگاه فرانکفورت میزبان همیشگی  شرکت هواپیمایی  لوفتهانزا در مدت 60 سال می باشد. مرکز اصلی استار الاینس نیزدر این فرودگاه قرار دارد و همچنین خطوط هوایی بسیاری از سراسر جهان به این محل پرواز دارند.

از این فرودگاه تا مادرید، لندن، مسکو یا آتن 3 ساعت، تا شیکاگو 9 ساعت و تابمبئی یا گوانجو 11 ساعت فاصله پروازی است و روزانه حدود 150 هزار مسافر در آن آمد و شد دارند. طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط مسئولان این فرودگاه، هیچ فرودگاه اروپایی دیگری به اندازه فرودگاه فرانکفورت پرواز مستقیم به سئول و شانگهای ندارد.

فرودگاه فرانکفورت به طور کلی ظرفیت جابه‌جایی ۶۵ میلیون مسافر در سال را دارد و دارای ۴ باند فرود و ۲ ترمینال مسافربری است. ترمینال یک فرودگاه به سه بخش A و B و C تقسیم شده است و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز در بخش C ترمینال یک مستقر است و ترمینال 2 این فرودگاه نیز متشکل از دو بخش D و E میباشد.

همچنین فرودگاه دارای 386 کانتر پذیرش (چک این) می باشد که تعداد 250 کانتر در ترمینال 1 و تعداد 136 کانتر در ترمینال 2 واقع شده است.

این فرودگاه به قدری بزرگ است که حدود 220 فروشگاه، بار و رستوران در آن وجود دارد و طبق مطالب قید شده در سایت رسمی فرودگاه فرانکفورت ترمینال سوم نیز برای حرکت همگام با افزایش میزان پروازها و حمل‌و‌نقل هوایی و تامین پیش‌ نیازها در حال ساخت میباشد.

به طور کلی این فرودگاه شامل 2 ایستگاه قطارهای محلی (Regional) و قطارهای راه دور

  (Long Distance)   می باشد.

ایستگاه قطار های محلی در سکوهای ۱ تا ۳ زیر ترمینال ۱ واقع شده که از ایستگاهS Bahn  در ترمینال ۱، قطار خط‌های S۸ و S۹ به‌مقصد ایستگاه مرکزی فرانکفورت حرکت می کنند. زمان این سفر حدود ۱۵ دقیقه است.اگر پرواز شما برای ترمینال ۲ برنامه‌ریزی شده‌است، برای رفتن به ترمینال ۱ از اتوبوس‌های شاتل یا مونوریل ها که هر دو رایگان هستند استفاده کنید. برای پیدا کردن محل این اتوبوس‌ها می توانید به راحتی از علائم راهنمایی و یا از متصدیان فرودگاه کمک بگیرید و توجه داشته باشید که برای جابجایی بین این دو ترمینال ۱۵ دقیقه وقت نیاز دارید.

قطارهای  راه دور با اتصال مستقیم به شبکه ریلی قطار های سریع السیر اروپا به همه جای آلمان ازجمله کلن و اشتوتگارت و خارج از آلمان مانند اتریش، سوئد و هلند سرویس دارد. که ایستگاه این قطارها بعد از ترمینال ۱،در سکوهای ۴ تا ۷ قرار گرفته اند.

همچنین در صورت نیاز به استفاده از سایر وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس می توانید به سمت ترمینال 1 سالن های ورودی حرکت کنید که زمان سفر تا مرکز شهر فراکفورت حدود 25 دقیقه میباشد.
جهت استفاده از تاکسی نیز باید به بیرون از ترمینال مراجعه نمایید که زمان تقریبی رسیدن به مرکز شهر با تاکسی حدود نیم ساعت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *