متن انگلیسی گواهی اشتغال بکار جهت ارائه به سفارت کشورهای مختلف

متن انگلیسی گواهی اشتغال بکار زیر را برحسب اطلاعات مورد نیاز تکمیل فرمایید و روی سربرگ رسمی شرکت خود چاپ نموده و به امضاء و مهر شرکت رسانده و به سفارت مورد نظر ارائه دهید.

این گواهی نیازی به ترجمه رسمی نخواهد داشت.

TO: ………..Country Name………… EMBASSY, TEHRAN, VISA DEPARTMENT

 

To whom it may concern

Dear Sir/Madam

This is to certify that ‘Mr. / Mrs. ………NAME………..’ , Holder of Passport #……….Passport Number………, has been working in ………Company Name……….. as a ………Occupation……… since ……Start Date………. with ………Salary……… IRR monthly income .He / She is authorized to take his / her vacations for ….. Number of days…. days from …….Start Date….. to ……End Date….. and return to work after.

 

Sincerely Yours.

                                                                                                                                            (Company Name & person in Charge)   Sign and Seal  

جهت اطلاعات بیشتر در مورد سفارتخانه ها روی این لینک کلیک نمایید.

ضمنا جهت متن فارسی گواهی اشتغال بکار نیز می توانید از نمونه زیر استفاده نمایید:

به کنسولگری سفارت …… نام کشور ……. در ایران

با احترام

بدین وسیله گواهی می شود آقای/خانم ………………. نام و نام خانوادگی …………….، دارنده گذرنامه به شماره …………… شماره پاسپورت ………، از تاریخ ……….. تاریخ شروع بکار ……………. تاکنون بعنوان ……………….. سمت ………………. با حقوق ماهیانه …………….. میزان حقوق ………… ریال، در این شرکت مشغول بکار هستند. به ایشان اجازه داده می شود جهت استفاده از مرخصی های خود بمدت ………… تعداد روز ………….. از تاریخ ……… تاریخ شروع مسافرت ……… لغایت …………….تاریخ اتمام مسافرت …………. به مسافرت رفته و بعد از تاریخ مذکور به سرکار خویش باز گردند.

با تشکر

نام مدیر و تاریخ

مهر و امضاء

منظور از سربرگ رسمی شرکت ها، برگه چاپ شده ایست که محتوی نام شرکت و آدرس و شماره تلفن تماس آن باشد. بدیهی است سربرگ چاپ شده توسط پرینتر قابل قبول نخواهد بود. زبان سربرگ زیاد مهم نیست اما برای متن انگلیسی گواهی اشتغال بکار ، اگر انگلیسی باشد بهتر است.

آدرس سایت انگلیسی آژانس امیر: www.lcc-amir.com

۶۰ دیدگاه برای ”متن انگلیسی گواهی اشتغال بکار جهت ارائه به سفارت کشورهای مختلف

 1. مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نمیخواد؟ چون من وقتی انگلیسی بردم دارالترجمه گفت اینو چون خودتون انگلیسی نوشتید دادگستری و وزارت مهر نمیزنن!

  1. اگر نامه اشتغال بکارتان را انگلیسی تنظیم کنید احتیاجی به ترجمه ندارد، اگر سربرگ شرکت متبوع شما انگلیسی باشد هم بهتر است اگر نه هم مشکلی نیست

 2. درود
  نامه فارسی برای گواهی اشتغال به کار برای سفارت هلند باید به چه شکلی باشد
  میشه رهنمود بفرمایید

  1. نامه فارسی نیز مانند نامه انگلیسی باید شامل نام، شماره پاسپورت، سمت ، حقوق ماهانه و تاریخ استخدام باشد و می بایست ترجمه شود ( اینکه مهر وزارت امور خارجه میخواهد یا خیر بسته به سفارت ها متفاوت است)

 3. سلام در نامه اشتغال به کار ،ادرس و شماره تلفن و وبسایت موسسه یا شرکت مربوطه باید انتهای نامه نوشته شود یعنی بعد از نام و امضای و مهر مدیرعامل یا قیل از آن ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. نامه اشتغال بکار می بایست روی سربرگ رسمی شرکت متبوع شما پرینت شود، سربرگ رسمی خود دارای نام شرکت، آدرس، تلفن تماس و سایر اطلاعات هست. پس احتیاجی به درج دوباره این اطلاعات در متن نامه نخواهد بود

 4. سلام
  در اینگونه نامه ها مرسوم است که جمله “این نامه جهت ارائه به سفارت بوده و هیچ ارزش قانونی دیگری ندارد” د رپایان نامه ها نوشته شود؟

 5. درود بر شما
  3 تا سوال داشتم:
  1- جایی که من کار می کنم یک فروشگاه ساده است. ولی حدود 13 سال است که به صوت مرتب برای من بیمه رد می شود. چون شرکت نیست و طبیعتا شماره ثبت شرکت ندارد آیا از نظر اعتباری برای گرفتن ویزا مشکل دارد یا خیر؟
  2- اگر جواب سوال بالا خیر است، اگر مهر فروشگاه فارسی باشد ایا باید باز ترجمه شود یا اینکه با همین الگویی که شما قرار دادید لازم نیست؟ یا مهر جدیدی به صورت انگلیسی تهیه کنم؟
  3- نباید مبلغ حقوق را به صورت دلاری وارد کنیم؟

  با تشکر از شما

  1. سلام
   فروشگاه محل کار شما طبیعتا دارای جواز کسب است آنرا ترجمه کنید و همراه مدارک ضمیمه کنید حتما بیمه و رسید پرداخت آخرین حق بیمه را هم ترجمه و ضمیمه نمایید
   مهر فارسی اشکالی ندارد، ولی فروشگاه باید سربرگ داشته باشد اگر نداشت می توانید از اتحادیه صنف خود تاییدیه بگیرید که در آن فروشگاه مشغول کارید البته در این صورت باید آنرا ترجمه کنید چون تاییدیه اتحادیه فارسی خواهد بود
   اگر مبلغ حقوق را به دلار بنویسید به ضرر شماست مثلا اگر 4 میلیون حقوق می گیرید با تبدیل به دلار با نرخ ارز بازار حدود 381 دلار می شود ولی اگر مبلغ حقوق را به دلار ننویسید شاید افسر سفارت آنرا با نرخ ارز دولتی تبدیل کند و در این صورت حقوق شما 952 دلار محاسبه می شود پس بهتر است مقدار حقوق را با ذکر واحد پول آن IRR به ریال بنویسید

   1. ممنون از شما بابت وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید

    فروشگاه چون از آشنایان هستند، خودم سربرگ با WORD برای نامه اشتغال به کار درست کردم و متن هم همان الگوی شما بود با همان مهر فارسی و امضای صاحب فروشگاه.
    سابقه بیمه را هم از اداره بیمه گرفتم که یک صفحه بود که شماره کارگاهی (فروشگاهی) و نام کارگاه (فروشگاه) که در آن کار می کنم ذکر شده و تاریخ شروع به کار تا تاریخ امروز . و برای ترجمه دادم.
    با این توضیحات که خدمتتان عرض کردم (نام فروشگاه در رسید بیمه هست) آیا همچنان نیاز به ترجمه جواز کسب هست یا خیر؟

    1. اول بفرمایید برای چه کشوری درخواست ویزا کرده اید؟
     با word که سربرگ درست نمی کنند، سربرگ تعریف دارد! مدارک شغلی شما محکم نیست. بنظرم شما حتما از اتحادیه نامه اشتغال بکار بگیرید این کار به شما کمک می کند تا هیچ بهانه ای به افسر یا کنسول در مورد مدارک شغلی ندهید
     ضمنا شاید با گرفتن این گواهی دیگر احتیاجی به ترجمه جواز هم نباشد

 6. سلام
  برای آلمان برای یک کنفرانس که دعوتنامه دارم میخواستم اقدام کنم.
  من توی مطب یک پزشک چند سال مسئول تهیه دارو و لوازم بودم و بیمه هم دارم
  در این حالت جواز طبابت رو باید اراءه بدم یا همین گواهی اشتغال که پزشک مینویسه کافیه
  ممنون

  1. وقت بخیر، مجوز طبابت هم ضمیمه اشتغال بکار نمایید و حتما بیمه و آخرین فیش پرداختی آن را نیز ارائه دهید
   توصیه می کنیم بیش از 2 روز قبل و 2 روز بعد از مدت کنفرانس تقاضای ویزا نکنید مثلا اگر کنفرانس از 20 نوامیر تا 22 نوامبر است شما از 18 تا 24 نوامبر تقاضای ویزا نمایید
   همچنین هتل محل اقامت خود را نزدیک محل کنفرانس رزرو نمایید. امیدواریم ویزای شما صادر شود.

 7. با سلام و احترام.
  بنده بیمه ندارم آیا فقط نامه سربرگ دار بدهم کافی است؟ مشکلی نداره؟ آیا سربرگ باید به انگلیسی باشه؟ برای سفارت آلمان می خواهم.

  متشکرم.

  1. وقت بخیر
   نداشتن بیمه اعتبار شغلی که اظهار کرده اید زیر سوال می برد مگر اینکه اسم شما در روزنامه رسمی باشد یا صاحب آن شغل باشید.
   بنظر من با توجه به اینکه این روزها ویزای شنگن بسیار سخت داده می شود حتما موضوع شغلی خود را حل کنید و بعد درخواست بدهید
   مخصوصا سفارت آلمان که در بین کشورهای شنگن معتبرترین و سخت گیرانه ترین ویزا را صادر می کند
   ضمنا تا قبل از برون سپاری انگشت نگاری توسط سفارت آلمان، ترجمه مدارک لازم نبود اما در حال حاضر نمیدانم که مدارک شما ترجمه با چه کیفیتی می خواهد در اولین فرصت همینجا اعلام می کنم
   با تشکر

 8. سلام.وقتتون بخیر.
  من حدود چهار سال سابقه کار حسابداری دارم ولی خودم نخواستم که برام بیمه رد کنن و مبلغی به حقوقم اضافه کردن. ممکنه برای ارایءه به سفارت آلمان به مشکل بخورم؟

  1. سابقه کار یعنی سابقه بیمه، متاسفانه عملا شما سابقه کار ندارید و نه در سفارت بلکه در هرجایی که به سابقه کار ربط داشته باشد به مشکل خواهید خورد

 9. سلام من چند سال سابقه ى كار در صرافي دارم ولي يك جا نبودم و طبيعتا سابقه ي بيمه از جاهاي مختلف رد شده ولي الان حدود يك سال هست كه در جاي كنوني مشغول به كارهستم و قصد دارم براي ويزاي شنگن اقدام كنم اينكه سابقه بيمه من از جاهاي مختلف رد شده امتيازمنفي براي من محسوب ميشود؟

 10. سلام نامه اشتغال به کار اگر به صورت انگلیسی باشد همراه مهر داد گستری قابل قبول هست؟در جایی خوندم که اگر ترجمه رسمی نشده باشه دادگستری مهر نمیکنه این درست؟

  1. مهر دادگستری و وزارت امور خارجه فقط روی ترجمه دارالترجمه رسمی زده می شود آنهم با ارسال اصل سند ترجمه شده به این دو نهاد توسط دارالترجمه

 11. سلام
  این درسته که میگن به شینگن اولی ها ویزا نمی دهند؟
  بنده مقالم قبول شده و دعوتنامه جهت ارائه مقاله در کنفرانس دارم. دانشجوی کارشناسی ارشد یکی از دانشگاه های مطرح تهران هستم و 6 سال هم سابقه بیمه دارم. ( گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه و گواهی اشتغال به کار از محل کار دارم)
  سند ملکی به اسمم هست. منتهی 24 ساله و مجردم و سابقه سفر خارجی نداشتم.
  به نظرتون شانسی برای ویزا دارم از ایتالیا؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. اگر تمکن مالی مناسب هم داشته باشید، از لحاظ مدارک مشکلی برای درخواست ویزا ندارید، اما سن شما کنسول را مجاب نمی کند که بر خواهید گشت، قبل از درخواست ویزای شنگن چند سفر خارجی بروید و کمی صبر کنید اوضاع موجود بهتر شود سپس اقدام کنید.
   اگر والدین قبلا ویزای شنگن داشته اند بهتر است با ایشان در سفر اول اقدام نمایید

   1. متشکرم از پاسختون
    بنده الآن مقالم قبول شده و دعوتنامه علمی دارم ، نمیخوام توریستی سفر کنم که قبلش سفرهای خارجی برم… به هر حال اقدام کردم جهت گرفتن ویزا.

    ممنون از سایت خوبتون

 12. با سلام
  ممکن است به من توضیح بدید که گواهی اشتغال به کار صادر کردن برای کارمند و ارائه دادن به سفارت در صورتی که شخص نامبرده برنگردد برای کارفرما مشکلی ایجاد میکند یا خیر؟

  1. خیر مشکلی برای کارفرما ایجاد نمی کند. ولی توجه داشته باشید که این نوع مهاجرت بدترین نوع مهاجرت است و شخص مهاجر را در بدترین شرایط قرار می دهد . با عرض تاسف

 13. با سلام
  من از اردیبهشت امسال تا امروز مشمول بیمه بیکاری بوده ام، آیا در اخذ ویزا از سفارت ایتالیا (بابت سابقه بیمه) مشکلی خواهم داشت؟ البته با نشریات در حال همکاری حق التحریری هستم و در گرفتن معرفی نامه از محل نشریه مشکلی ندارم.

  1. ما تابحال موردی که بیمه بیکاری دریافت کند و درخواست ویزا داشته باشد نداشته ایم، ممنون می شویم تجربه خود را بعد از درخواست ویزا با ما درمیان بگذارید.

 14. با سلام
  من برای یکی از همکار های شرکت همسرم گواهی درست کردم با سربرگ شرکت همسرم و نگران این شدم نکنه درگیری برای همسرم ایجاد کرده باشم
  با تشکراز پاسخ شما

 15. با سلام خدمت شما
  من لیسانس روانشناسی عمومی دارم،نیاز به یه گواهی اشتغال به کار دارم،شاغل نیستم،چیکار باید بکنم؟؟
  اگه شرکت تولیدی پیدا کنم باید سمت شغلی چی عنوان بشه؟؟اگه متن فارسی باشه،و بعد ترجمه بشه،باید حتما رسمی بشه یعنی مهر دادگستری داشته باشه؟؟
  اگه گواهی با سربرگ باشه،بازم فیش حقوقی و دفترچه بیمه باید به سفارت آمریکا ارائه بشه؟؟؟

  1. سلام
   گواهی شغلی لازم دارید، مگر اینکه متاهل و خانه دار باشید در این صورت مدارک شغلی همسر را می توانید ارائه دهید
   مدارک جهت سفارت آمریکا بایست ترجمه رسمی شود و به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه برسد
   گواهی شغلی بدون رد شدن بیمه زیاد محکم نیست

 16. سلام
  من برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کردم و شنگن هم نداشتم. سه سال سابقه کار در شرکت معتبر مولتی نشنال دارم.خانم و مجرد هستم. آیا در گواهی اشتغال به کار باید حتما ذکر شود که چند روز به سفر میروم. و اینکه چقدر احتمال رد شدنم هست؟
  ممنون

  1. قبول یا مرفوض شدن تقاضای ویزا بیشتر از ارائه مدارک به نظر کنسول بستگی دارد. امیدواریم که ویزای شما صادر شود

 17. با سلام و با تشکر از راهنمایی های مفیدتون . میشه لطفا یه نمونه نامه اشتغال به تحصبل و اجازه مرخصی برای دبستان بزاربد . نامه ای که با مرخصی دانش آموز موافقت میشه . برای ارائه به سفارت و در صورت امکان به زبان انگلیسی . ممنونم

  1. خانم آزیتا
   گواهی اشتغال به تحصیل در تمامی دوره های تحصیلی آموزش و پرورش فرمت خاصی دارد و به زبان فارسی و توسط مدارس صادر می شود و بایست ترجمه شود در این نامه احتیاجی به موافقت با مرخصی دانش آموز نیست
   با تشکر

 18. سلام من برای دیدار اقوام قصد مسافرت به اسپانیا با دعوت نامه را دارم . آیا ممکن است با توجه به اینکه تا کنون ویزای شنگن دریافت نکرده ام با ویزای من موافقت نشود ؟ البته 15 سال سابقه بیمه وسند مالکیت دارم .
  ممنون میشم اگه پاسخ دهید

  1. بله نظر نهایی نظر کنسول است و هیچ کی نمی تواند اطمینان دهد که شما ویزا می گیرید، اما با ارائه مدارک قوی شما هر بهانه ای را که ممکن است باعث مرفوض شدن درخواستتان شود از بین می برید و شانس دریافت ویزا را زیاد می کنید، امیدواریم دیدار با اقوام در اسپانیا تازه شود.

 19. َسلام
  من میخوام ویزای توریستی برزیل رو بگیرم و گواهی اشتغال روی سربرگ انگلبسی آماده کردم منتها با مهر فارسی و فیش حقوقی سه ماه گذشته به انگلیسی روی سربرگ انگلیسی همراه با مهر
  لیست بیمه هم باید ارایه کنم؟ بیمه من حداقل رد میشه و با حقوقم تفاوت داره

  1. سوابق بیمه حتما ترجمه و ارائه شود، اینکه حقوق فرق می کند اشکالی ندارد، در مورد گواهی نیز ما در مورد سفارت برزیل مطمئن نیستیم لطفا از سفارت سوال فرمایید

 20. سلام,من از سفارت هلند وقت گرفتم، مدارک مالی و شغلی کاملی دارم فقط دعوت نامه ندارم میخوام توریستی برم, یه برنامه سفر نوشتم واسه مدت زمان سفرم میخوام به سفارت ارایه بدم,بنظرتون اگر تو برنامه سفر و گواهی اشتغال از کلینیک قید کنم بخاطر ۸سال همکاری مفید با ای سازمان و پرسنل نمونه بودن تمام مخارج سفرم را کلینیک میدهد,موثر خواهد بود?

  1. اگر سندی مبنی بر ادعای خود راجع به پرداخت هزینه های سفر توسط شخص ثالث دارید حتما این موضوع را اعلام کنید و در فرم درخواست ویزا هم در قسمت هزینه ها قیدنمایید

 21. باسلام
  ابتدا تشکر میکنم از بابت سایت بسیار خوبتون. چند سوال از حضورتون داشتم؛

  ۱- بنده الان سال دوم دکتری هستم و یک برگه اشتغال به تحصیل مربوط به ترم اول از دانشگاه گرفتم. آیا برای شرکت در کنفرانس و گرفتن ویزای شنگن باید مجددا از دانشگاه بگیرم.

  ۲- میخاستم بدونم که کارت دانشجویی باید ترجمه بشود؟
  ۳- حتما برای گرفتن ویزا گواهی اشتغال به کار نیاز هستش؟

  مستدام باشید

  1. سلام، گواهی اشتغال به تحصیل برای گرفتن ویزا کافیست به شرطی که شرایط مالی دریافت ویزا را نیز داشته باشید، ضمنا گواهی اشتغال باید بروز باشد، و ترجمه کارت دانشجویی هم لازم نیست

 22. سلام.با تشکر از سایت خوبتون.
  عموی من مدت چهل سال مقیم انگلستان و دارای شغل و بیمه و شرایط خوب هستن.و برای من میخوان ویزای دیدار با اقوام حداقل سه ماهه بگیرن و از خود کشور انگلستان برای من وکیل گرفتن. با توجه به اینکه من دارای کار ثابت بالای ده سال ولی بدون بیمه هستم و همینطور مجرد آیا شانس قبولی درخواستم برای ویزا رو دارم؟و هینطور پدرم یکی از سهامداران شرکتی هست که درش کار میکنم.و همچنین من دارای چندتا حساب بانکی هستم و حسابی که گردش بالایی داره اون حسابی نیست که حقوق من درش واریز میشه و من برای تمکن مالی و گردش حساب میخوام حساب غیر از حساب بانکی حقوقم رو بدم.آیا این تاثیر داره توی نتیجه جواب؟مرسی اگه راهنمایی کنید.

  1. اینکه شما بیمه ندارید نکته منفی حساب میشه اگر میتونید اسمتون رو ببرید تو روزنامه رسمی شرکت پدرتون
   ضمنا در مورد مسائل مالی بسیار محتاط باشید نسبت حقوق شما با پس اندار و خرج ماهیانه شما باید متناسب باشه مگر اینکه منبع درآمد دیگه ای رو غیر از کار معرفی کرده باشید. برای انگلیس منبع درآمدها و پس اندازها بسیار مهمه

 23. سلام
  من جوازکسب دارم.ولی سفارت علاوه برجوازکسب گواهی اشتغال بكار با سربرگ شرکت هم خواست .چطور باید گواهیو پر کنم .خودم باید مهرو امضا کنم ؟؟؟

 24. سلام
  من کارمند آژانس مسافرتی هستم
  برای نمایشگاهی گردشگری در برلین قصد دارم ویزای آلمان درخواست بدم
  در واقع برای کار بازار یابی و آشنایی با تور اپراتور های اروپایی و اگه شد مذاکره برای جذب گردشگر به ایران ، از طرف شرکت اعزام به اون نمایشگاه میرم
  چهل سالمه
  خونه شخصی دارم اما سندش به نامم نیست سند به نام فرد دیگه ای هستش که شش سال پیش خریدم و قولنامه ای هستش و البته از طرف فروشنده هم در همون تاریخ خرید وکالت بلا عزل انتقال یا فروش دارم آیا میتونم این مدرک رو برای اسکان ارائه رو ارائه بدم ؟
  گواهی اشتغال به کار رو شرکت بهم میده
  بیمه هم دارم
  قرارداد هم دارم
  هزینه های سفر شامل بلیط و هتل رو هم شرکت پرداخت میکنه
  برای گواهی تمکن مالی هم میتونم موجودی تا 30تومن بگیرم البته پس اندازه و حدودا 50 تومن هم سهام در بورس دارم البته حسابم گردش نداره چون شخصیه
  به نطرتون مدارکم چی کم داره شخصا اقدام بکنم
  ممنون

  1. سلام همکار محترم
   مدارک ملکی تون قوی نیست
   حتما بیشتر از دو روز قبل و بعد زمان نمایشگاه سفرتون رو برنامه ریزی نکنید
   هتلتون رو نزدیک نمایشگاه بگیرید
   در گواهی اشتغالتون ذکر بشه که هزینه های سفر با شرکته
   تمکن مالیتون کافیه اما حتما گردش هم لازم دارید پس درست کنید
   موفق باشید گرچه در هدفی که دارید با رقبای سرسختی مثل AITO و … روبرو هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *