عوارض خروج از کشور

 

عوارض خروج از کشور

بر اساس ماده 45 قانون ماليات بر ارزش افزوده براي سال جاري، عوارض خروج از كشور براي هر مسافر به مقاصد بين المللي 75 هزار تومان و براي مقاصد زيارتي 37 هزار و 500 تومان است.
در راستاي اجراي قانون اخذ عوارض خروج از كشور تمام هموطناني كه قصد خروج از طريق مرز هوايي فرودگاه‌ها را دارند، موظف به پرداخت عوارض مصوب هستند.

 برابر قوانين مصوب، مسافران ايراني كه قصد خروج از كشور را دارند بايستي عوارض خروج از كشور پرداخت كنند و به استناد تبصره ماده 45 قانون ماليات بر ارزش افزوده، ايرانيان مقيم خارج از كشور كه داراي كارنامه شغلي از وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعي هستند در خصوص پرداخت وجوه عوارض خروج از كشور مستثني شده‌اند لذا كليه ايرانيان مقيم خارج از كشور براي خروج از كشور در صورت عدم ارائه كارنامه شغلي مي‌بايست برابر مقررات عوارض خروج از كشور پرداخت كنند.
هموطنان كه قصد مسافرت به خارج از كشور را دارند لازم است قبل از مراجعه به فرودگاه عوارض خروج از كشور خود را در شعب با نك ملي سراسر كشور پرداخت كرده تا در هنگام انجام فرآيندهاي پذيرش مسافر و حضور در گيت هاي گذرنامه با ارائه فيش واريزي به ماموران كنترل گذرنامه به سهولت تردد كنند.

 

  • تعدد مسافرت و سن تاثیری در مبلغ عوارض ندارد

 

  • عوارض خروج زمینی و دریایی برای هر نفر 250000 ریال می باشد.

 

  • سفرهای زیارتی شامل 50 درصد تخفیف در پرداخت عوارض می باشد

 

  • دارندگان گذرنامه های سیاسی و خدمت ، خدمه وسایل نقلیه عمومی زمینی و دریایی و خطوط پروازی ، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور(دارندگان اجازه خروج دانشجوئی) بیمارانی که با مجوز شورای پزشکی جهت درمان به خارج از کشور اعزام میگردند، دارندگان پروانه گذر مرزی و جانبازان انقلاب اسلامی که برای معالجه به کشورهای دیگر اعزام می شوند ، همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور دارای کارنامه شغلی از وزارت کار و امور اجتماعی، از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی هستند…

 

 

جهت پرداخت عوارض خروج از کشور توسط وب کیوسک ها و نحوه استفاده از آنها به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://www.bmi.ir/Fa/BMILearnsShow.aspx?SId=5   

 

پرداخت 75 هزارتومان عوارض خروج از کشور بابت چیست و جایگاه قانونی آن کدام است؟
 
به گزارش آنا، لایحه دریافت عوارض خروج از کشور در سال 1364 با توجه به شرایط ویژه آن دوره و کمبود درآمدهای دولت و در زمان جنگ تحمیلی، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. پس از بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس، ‌لایحه مذکور مشتمل بر ماده واحده و شش تبصره در جلسه یکشنبه 30 تیرماه 1364 تصویب و در جلسه یکم مردادماه همان سال به تأیید شورای نگهبان رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *