اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.
60درصد مساحت آن را رشته کوه های آلپ در بر گرفته است. اتریش کشوری سر سبز و زیبا در اروپا می باشد که مهد تمدن موسیقی دنیا محسوب می گردد. كشور اتریش با دارا بودن عناصری همچون كیفیت بالای محیط زیست و فرهنگ غنی، جاذبه های زیادی برای عرضه دارد. این كشور با درهم آمیختن امنیت، امكانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی از لحاظ كیفیت زندگی در مقام دوم جهان قرار دارد.
اتریش یكی از امن ترین كشورهای جهان است. بر طبق آمار سال 2008 از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالكیت، كشور اتریش در مقام سوم جهان قرار دارد.
همچنین کشور اتریش بدلیل آثار باستانی و هنری خود از شهرت جهانی برخوردار است.

آب و هوای اتریش معتدل است .شما می توانید چهار فصل سال را به خوبی حس کنید.تابستان ها در اتریش گرم و زمستان ها سرد با بارشی نسبتا” کافی است.

با عضو شدن در اتحاديه اروپا، كشور اتريش از قوانين مالي و اقتصادي اين اتحاديه طبيعت كرده و يورو واحد پول اين اتحاديه را پذيرفته است. اسكناس ها و سكه هاي واحد قديم پول اتريش يعني شيلينگ را مي توان اغلب بدون پرداخت كارمزد در بانك ملي اتريش با اسكناس ها و سكه هاي يورو تعويض نمود.
وین در شمال شرقی کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب قرار دارد
وین سومین شهر دنیاست که دفتر سازمان ملل متحد در آن قرار دارد و دفاتر بین‌المللی برخی از سازمان‌های جهانی مانند و سازمان انرژی اتمی در این شهر استقرار یافته‌است.
بافت مرکزی شهر وین بنا به درخواست دولت این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی از جانب سازمان یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده‌است. این شهر ۴۱۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتی در حدود ۷۰،۰۰۰ نفر ایرانی دارد.

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته: