ماله پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری مالدیو است. مطابق بر سرشماری سال ۲۰۰۴ این شهر ۸۱٬۶۴۷ نفر جمعیت دارد. شهر ماله بزرگ‌ترین مرکز تجاری کشور مالدیو به شمار می‌رود که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا است و فرودگاه مجهز و مدرنی دارد.

جدا از اینکه مالدیو را با سواحل زیبای مرجانی و غواصی و مناظر فوق العاده رویایی و هتل ها و شله های روی اقیانوس به یاد می آوریم ، اماکن تاریخی نظیر موزه نیز از جاذبه های گردشگری به شمار می آید.یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری مالدیو موزه ملی است. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه است که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 است و در هنگام افتتاح دو هدف را برای این کار بیان کردند؛ حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی‌ و همچنین برانگیختن حس ملی و میهنی.

مسجد السلطان بزرگ ترین مسجد کشور مالدیو است که در پایتخت آن  یعنی ماله بنا نهاده شده است. سال ساخت آن به 1656 میلادی بازمی‌گردد. این مسجد شامل یک مرکز اسلامی‌بزرگ نیز هست و نزدیک 5000 نفر می‌توانند در آن همزمان نماز بخوانند. گلدسته های طلایی و زیبای این مسجد بر زیبایی های شهر ماله افزوده است. بسیاری از قهرمانان و افراد معروف و شخصیت های تاثیرگذار مالدیو در این مسجد دفن شده اند.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

فیلتر دسته: