خدمات آنلاین چک-این بلیت هواپیماچیست و آیا این امکان در فرودگاه امام خمینی وجود دارد ؟

اکثر کشورهای دنیا مجهز به سیستم آنلاین چک-این میباشند ، به این معنا که مسافرین کارت پرواز خود را قبل از ورود به فرودگاه از طریق اینترنت و یا دستگاه هایی مخصوص در فرودگاه تهیه می نمایند تا دیگر جهت دریافت نمودن کارت پروازی در صف های طولانی معطل نشوند. از آنجایی که تا به امروز این امکان در کشور ما فراهم نبوده اخیرا مذاکراتی در همین خصوص صورت گرفته که خلاصه ای از آخرین گزارش را به اطلاع شما می رسانیم :

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)،11 اردیبهشت ماه  احمدرضا بیاتی مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) پس از دیدار با نمایندگان  یاتا (انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی) اعلام نمود که همکاری با این سازمان در خصوص اجرای پروژ‌ه‌ای با نام Fast Travel (مسافرت سریع) آغاز شده است.

وی در مورد این همکاری گفت: “هدف از این پروژه تسهیل پروسه جریان مسافری و کاهش زمان ایستایی مسافر در محوطه چک-‌این است. کانسپت اصلی این پروژه به این صورت است که مدت زمانی که مسافر در فرودگاه از تاکسی پیاده و از گیت گذرنامه عبور می‌کند حدود 10 دقیقه به طول بینجامد.

بیاتی افزود: “این پروژه را یاتا در بسیاری از فرودگاههای بزرگ دنیا با موفقیت پیاده کرده است و با توجه به برنامه ریزی  شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مسافران محترم مقرر شد که این طرح در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز اجرایی شود.اتفاق مهمی که با اجرایی شدن پروژه فست تراول می‌افتد این است که ما به جای اختصاص دادن زمان سه ساعته به هر مسافر، آن را در نهایت به یک ساعت کاهش خواهیم داد.

 مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در خصوص چگونگی این عملکرد توسط مسافر توضیح داد : “فاز اول پروژه، موبایل‌چک-این و آنلاین‌چکین به علاوه سلف بگیج دراپ (Self Baggage Drop) است، به این معنی که چک-این و گرفتن کارت پرواز توسط شخص مسافر به صورت آنلاین و یا به وسیله موبایل از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود و با رسیدن به فرودگاه، موبایل آنان درواقع بعنوان کارت پرواز خواهد بود و مسافر با استفاده از کیوسک‌های اتوماتیک مستقر درمحوطه ترمینال میتواند تگ بار همراه خود را نیز دریافت کند.

 این پروسه تنها یک دقیقه به طول می‌انجامد،در حالی که در روش فعلی زمان ایستایی هرمسافر در محوطه چک-این و تحویل بار و دریافت کارت پرواز چیزی حدود یک و نیم ساعت محاسبه و برنامه ریزی می شود و این امر ما را با توجه به تعداد مسافران، مجبور به درخواست حضورشان سه ساعت قبل از پرواز می‌کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *