بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

اگر در حال برنامه ریزی برای رفتن به سفر به ویژه با تور هستید، اگر واقعا به حوادث یا آسیب هایی که ممکن است در حین مسافرت در خارج از کشور برای شما اتفاق بیفتد ویا به هزینه های سنگین درمان در خارج از کشور با قیمت های کنونی ارز اندیشیده اید، حتما از بیمه مسافرتی چشم پوشی نخواهید نمود.

برای آن ها که اهل سفر رفتن هستند بیمه های مسافرتی دیگر یک خدمت اضافه و تا حدی لوکس و کمتر مورد نیاز به حساب نمی آید، بلکه داشتن بیمه ای که در صورت بروز مشکل بخشی از خسارت ها را جبران نماید و از مسافران حمایت کند، ضرورتی است که بخشی از سبد خدمات سفر را به خود اختصاص میدهد. پس هنگام خریداری بیمه مسافرتی  در قراردادی که با شرکت بیمه گذار ویا آژانس هواپیمایی منعقد مینمایید حتما باید به بندی که به خدمات بیمه ای اشاره دارد و همچنین تعهدات بیمه گرتوجه نمایید .

در طی چند سال گذشته شرکتهای خارجی متعددی در این زمینه با شرکتهای بیمه ای فعال در کشورایران در حال همکاری می باشند و هر شرکت شرایط و تعهدات مخصوص خودش را دارا میباشد و خریدار بیمه میبایست قبل از پرداخت هزینه از تعهدات بیمه گر خود آگاهی کامل کسب نماید .

در حقیقت خریداری بیمه های مسافرتی توسط یکی از دفاتر بیمه های سامان ، پاسارگاد ، پارسیان ،  کارآفرین ، ملت ، کوثر، نوین ، دی ، رازی و بیمه ما ،  صادر می گردند.

بیمه ها با توجه به سقف پوشش، قیمت های متفاوتی دارند. در تورهای داخلی معمولا دو نوع بیمه حوادث و مسئولیت مدنی برگزارکننده در قبال استفاده کننده مرسوم هستند.

 اما خدمات شرکت های بیمه  برای تورهای خروجی قدری متفاوت و البته گسترده تر است. اگر مسافر ماجراجویی هستید و قصد دارید به تنهایی به سفر بروید بهتر است از قبل درباره خدمات بیمه ونحوه استفاده از آن ها اطلاعات کافی را کسب کرده باشید. زیرا با وجود آن که هر ساله هزاران  نفر تحت پوشش بیمه به مسافرت می پردازند اما عده کمی از آن ها موفق می شوند تا در شرایط  بحرانی از مزایای آن بهره مند گردند.شرکت های بیمه در رقابت با یکدیگر خدمات متنوعی به گردشگران بین المللی عرضه می کنند. اما بطور کل و البته به اختصار می توان برخی از این خدمات را به شرح زیر برشمرد:

 • فوریت‌های پزشکی
  یکی از رایج ترین انواع بیمه، بیمه پزشکی است که در صورت بروز بیماری یا سانحه هزینه های درمان در مقصد را پرداخت می نماید. خدمات پزشکی در برخی کشورها بسیار گران هستند و در برخی موارد که شدت بیماری یا جراحات ناشی از سانحه زیاد باشد، برای گردشگر تا هزاران دلار خرج برمی دارد.
  البته واضح است که شما با توجه به مقصدتان و نوع برنامه  سفرتان می توانید احتمال بروز برخی حوادث و شدت وخامت آن ها را پیش بینی نمایید. مسلماً برنامه های طبیعت گردی در مقایسه با تورهای تاریخی و فرهنگی در مقصدهای شهری، با خطرات بیشتری روبرو هستند.

 

 • لغو، کوتاه‌ سازی یا وقفه در سفر                                                                                                بیماری و تصادف تنها حوادث ناگوار احتمالی در سفر نیستند. به هزار و یک دلیل گاهی ناگزیر به ایجاد تغییراتی در برنامه سفر خود می شویم. حال اگر همه بلیت ها را از قبل رزرو کرده باشیم ، بخاطر کنسل شدن پروازها یا تغییر مسیر متحمل خسارت سنگینی خواهیم شد. بیمه های مسافرتی حتی این موارد را نیز پیش بینی کرده اند و در صورت بروز چنین مشکلاتی خسارت مالی مسافران را پرداخت خواهند کرد. اما شاید این مورد آخر برای بسیاری مهم تر از هر چیز دیگر باشد. اگر در سفر بلایی به سر اسباب و وسایلتان بیاید، مثلاً مورد سرقت قرار بگیرند یا چمدانتان در فرودگاه گم شود، می توانید با بیمه کردن شان دست کم خسارت های مالی را جبران نمایید. برخی دیگر از مواردی که تحت پوشش بیمه قرار می گیرند شامل هزینه های دندانپزشکی، مرگ ناگهانی مسافر در سفر، کارشکنی از سوی برگزار کننده تور و مواردی دیگر است.

  اما شاید بهترین خدمت اضافه ای که شرکت های بیمه در سال های اخیر علاوه بر تمام موارد بالا به گردشگران ارائه می دهند، مشاوره و کمک های تلفنی و آنلاین بیست و چهار ساعته باشد. تصور کنید در شرایط اورژانسی قرار دارید و نمی دانید دقیقاً باید به کجا بروید و و از چه کسی کمک بخواهید. فقط کافیست با شرکت بیمه تان تماس بگیرید و شرایط را درست و دقیق برای آن ها شرح دهید. آن ها بهترین راه حل های ممکن را پیش پایتان می گذارند و به شما کمک خواهند کرد. حتی ممکن است با خدمات اورژانس محلی تماس بگیرند و موقعیت شما را گزارش دهند تا فاصله شما با کمک را کوتاه نمایند. چنین خدماتی، به ویژه اگر در کشوری به سر می برید که مردم محلی زبان شما را نمی دانند، بسیار موثر و راهگشاست.

موارد اختیاری پوشش بیمه

بعضی از بیمه‌نامه‌های سفر، هزینه‌های اضافی را برای پوشش بیمه ارائه می‌دهند، اما این موضوع بین انواع شرکت های بیمه ای بسیار متفاوت است. علاوه بر این، برای هزینه‌های خاص می‌توان بیمه‌های مجزایی را خریداری کرد، مانند:

 • شرایط از پیش موجود مانند آسم و دیابت
 • ورزش‌هایی با ریسک محیط طبیعی مانند اسکی، غواصی
 • سفر به کشورهای پرمخاطره به دلیل جنگ، بلایای طبیعی یا اقدامات تروریستی
 • پوشش‌ اضافی مرگ و جراحت تصادفی
 • حمله شدید بیماری‌های از پیش موجود

 هم اکنون می توانید جهت خریداری آنلاین بیمه مسافرتی به صفحه اصلی در سایت امیر تروال مراجعه نمایید و با انتخاب نمودن گزینه بیمه، سفر خود را ایمن سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *